Jak przygotować się na wizytę Mikołaja

Najważniejsze to pamiętać, aby zaprosić Mikołaja 😀

Wskazówki dla Mikołaja

1. Dobrze, gdy Mikołaj dowie się o dzieciach jak najwięcej. Mikołaj musi wiedzieć wszystko. Nie zapomnij o tym wypełniając formularz zgłoszeniowy. Dodatkowo Mikołaj jest szczególną osoba w życiu każdego dziecka i może mieć większy wpływ wychowawczy niż cała rodzina.

 

Prezenty

1. Mikołaj przychodzi z workiem pełnym prezentów, które zabiera ze wskazanego przez Ciebie miejsca. Musisz poinformować Mikołaja w jaki sposób przed wizytą ma je odebrać.

2. Przygotuj prezenty dla całej rodziny i pamiętaj: to, że jesteś dorosłym nie zwalnia cię ze śpiewania piosenek czy mówienia wierszyków. Zresztą zawsze możesz opowiedzieć jakiś dowcip lub zaśpiewać kolędę.

3. Jeżeli planujesz zaprosić na wizytę Mikołaja inne dzieci z rodziny lub dzieci sąsiadów pamiętaj, aby omówić z innymi rodzicami rodzaj prezentów. Niechcący możemy wywołać dziecięcy dramat gdy nagle jedno dziecko dostaje np. rolki, kiedy inne otrzymują wymarzone przez wszystkie dzieci lalki Monster High lub klocki Lego.

 

Wizyta Mikołaja

1. Podczas wizyty dajcie dziecku swobodę. Jeżeli nie chce bawić się z Mikołajem i śpiewać piosenki, czy mówić wyuczonego wierszyka nie zmuszajmy do czegokolwiek. To ma być magiczna chwila, a poza tym Mikołaj da sobie radę 😀

2. Nie częstujemy Mikołaja alkoholem. Mikołaj musi odwiedzić jeszcze inne dzieci, a poza tym kieruje zaprzęgiem 9 reniferów.

3. Jeżeli planujesz zdjęcia podczas wizyty Mikołaja, ważne jest przygotowanie sprzętu (naładować baterię, założyć nowy film), nic tak nie psuje magicznych chwil, jak nerwowa atmosfera 😀

4. Mikołaj spieszy obdarować jeszcze inne dzieci, więc nie przedłużamy wizyty. Wróci do Was za rok 😀, jeśli go tylko zaprosicie.